sosyal-medya

Neden! Sosyal Medya’da Yer Almalıyız?

Sosyal medya’da yer almanızı gerektiren başlıca sebepler hedef kitlenize direkt ulaşabileceğiniz, kolay ve düşük maliyetli bir reklam pazar olmasıdır.

Markanızın sunduğu hizmet ve/veya ürün hakkında sosyal medyada ne kadar bahsedilirse, marka gücünüz de doğru orantıda artar. Firmanız sosyal medyada aktif yeterli bir şekilde var olduğunda marka bilinirliğiniz artar ve kullanıcılar sizin hakkınızda sürekli etkileşimi ile, sizi tavsiye ederler. Bu şekilde sosyal medyadaki etkinliğiniz firmanızın marka gücünü arttırarak, itibarınızın daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

Verdiğimiz Hizmetler

İçerik Yönetimi:

Sosyal medyanın göz ardı edilemez özelliklerinden biri de sürekli canlı olmasıdır. Hali ile böyle bir alanda sürekli aktif olmak gerekmektedir. Markanın değerlerine uygun bir sosyal medya pazarlama içerik planı kullanıcıların markayı daha iyi algılamasını sağlar. Yapılan içerik düzenleme planları sosyal medyada marka ürün hizmetlerinizin temsilidir ve size doğrudan etki edeceğinden, kullanılan dil, bahsedilen konu başlıkları ve hatta imla kuralları bile marka imajınızı doğrudan etkileyebilecek gerçekler arasındadır, kesinlikle profesyonel bir ekiple çalışılması gerekmektedir. Aksi taktide kullanıcıların zihinlerinde kötü yerleşebilecek bir imaj kaybının eski haline gelebilmesi marka için ciddi efor ve maddi gereksinim halini alır.

 

Dijital Medya Takibi (Monitoring):

Kullanıcılar ve aktif ziyaretciler siz sosyal medyada yer almasanız da sizin hakkınızda birbirleri ile etkileşim kurabilir! Önemli olan sizin onlara yakın olduğunuzu hissettirmek ve dikkate aldığınızı gösterebilmektir!

Belirlediğiniz kelimelerle tüm sayfalarda sizin adınıza inceler ve analiz ederiz

Böylece, ürünlerinizden hangisinin daha fazla konuşulduğunu, markanız hakkında kullanıcıların olumsuz yorumların hangi konular üzerinden gerçekleştiğini ve hangi mecralarda yorumlar yapıldığını net olarak görebilirsiniz.

 

Online İtibar-Kriz Yönetimi:

 

Markanızın çeşitli zamanlarda ve  durumlarda yaşanabilecek olası olumsuz durumlardan etkilenmemesi adına içerik takip analizi ve olumlu itibar oluşumunu sağlamak ve süreç için en doğru stratejiyi izlemek.

Sosyal CRM:

Sosyal medya sayfalarınızdan gelen olumlu olumsuz yorumların aktif ve hızlı bir şekilde cevaplandırılmasını sağlamak

 

Dijital PR

Sizin adınıza imleme paylaşım gibi takib ve analizi

 

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital dünyada, kullanıcılar markalarla etkin olarak iletişim kurmaktadır. Amatörce yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, marka için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir durumdadır. Türkiye’de özellikle dünyada sık rastlanan kriz durumları, markalar için sosyal medya yönetiminin ciddiyetle dikkate alması gerektiği hassas bir süreç olduğunu kanıtlar.

Fiber Medya, krizleri fırsata dönüştürmekte olan başarısı ile sosyal medya alanındaki profesyonel ekip tecrübesi sayesinde sektördeki lider ajanslar arasında olmaktan gurur duyar. Farklı düşünce stratejileri ile yapılandırdığı marka ve hizmet tanıtım sayfalarının rakipleriniz arasında çok daha önde ve farklı bir yerde konumlanmasını sağlar.