Kurumsal Web Tasarım

Mobil Uygulamalar

Mobil teknolojilerin gelişimi ve kullanım yaygınlığı hemen her sektörü etkilemektedir. Mobil uygulamalar aracılığıyla hayvan yetiştiricileri dahi güvenlik kameralarına bağlanıp hayvanların son durumunu kontrol edebiliyorlar. Akıllı evleri mobil uygulamalar ile ısıtmak ya da soğutmak mümkün olabiliyor. Mobil uygulamalar bizlerin mekan bağımlılıklarını yok ediyor. Ayrıca lokasyon bazlı ve sosyal ağlar ile entegre uygulamalar ise mobil reklamcılık sektöründe sıklıkla kullanılıyor.

Fiber Reklam Mobil Uygulama Geliştirme alanları:
Iphone Mobil Uygulamaları: Halen ülkemizin ve dünyanın en popüler akıllı cihazı olan Iphone üzerinde her sektöre uygun kullanışlı ve işlevsel mobil uygulamalar üretmekteyiz.

Ipad Mobil Uygulamaları:
IOS işletim sisteminin avantajları ile Ipad’in geniş retina ekranı bir araya geldiğinde görsel olarak oldukça zengin uygulamalar geliştirebilmekteyiz.

Android Uygulamarı:
Sürekli genişleyen kullanıcı kitlesi ve çok sayıda cihaz çeşitliliği ile mobil işletim sistemi dünyasının yükselen yıldızı Android ile geliştirilen mobil uygulamalarda hem %75’ i aşan kullanım oranları ile geniş kitlelere ulaşabilir hem de işletim sisteminin işlevselliğinden faydalanabilirsiniz.

Windows 8 Uygulamaları:
Son dönemin en yeni ve en ilgi çekici işletim sistemi olan Windows 8, hem mobil aygıtların hem de notebook ve masaüstü bilgisayarların yeni gözdesi olma yolunda piyasaya agresif bir giriş yaptı. IOS ve Android çekişmesinin dışında, kendine has ve yılların Windows işletim sistemi mantığına aşina kitlelere erişebilmek için alternatif bir platform. Ayrıca Java desteğine sahip olması, geliştirebileceğimiz uygulama alanlarını sınırsız hale getiriyor.
Smart TV Uygulamaları:
Televizyon, yazılım, reklamcılık, mobil reklamcılık sektörlerinin tek bir cihazdaki buluşmasının yeni adı Smart TV. 2013 yılı itibariyle üretilip satışa sunulan TV’lerin %70’i Smart TV’lerden oluşacağı göz önüne alındığında, bu yepyeni platformda mobil uygulama sahibi olmak, markanıza rakipleriniz karşısında büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kullanımı çok yeni olmasına rağmen hızla yaygınlaşacağı öngörülen Smart TV’lerin gücünden faydalanın ve geliştireceğimiz uygulamalarla ilklerden olmanın farkını yaşayın.