Referans

“Diğer online ve offline pazarlama aktiviteleriyle kıyaslandığında en düşük müşteri kazanım maliyetini bize Google AdWords sağlıyor.“

TTNET – Medya Planlama Ekibi

“Google Görüntülü Reklam Ağı’nı kullanarak yaptığımız Fibernet kampanyamız 24 saat içinde 11 binin üzerinde web sitesinde görüntülendi ve 242 bin kez izlendi. Üstelik TV reklamlarının dörtte biri kadar maliyetle…”

Firma Hakkında Bilgi

Tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan, müşterilerine bugünün ve geleceğin teknolojilerini sunan bir iletişim ve eğlence şirketi olarak konumlanıyor. Firma, iletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahiplenerek eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak çok geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor.

2011 yılı içinde Türkiye’yi fiber hızında internete taşımaya başlayan TTNET, Fibernet hizmeti kapsamında; 81 ilde, erişim altyapısı ve kullandıkları paketleri uygun olan mevcut müşterilerini, kotasında ve faturasında herhangi bir değişiklik olmadan, otomatik olarak fiber hızında internet kullanımına geçiriyor.

İnternet alanında yüzde 86’lık pazar payı ile lider firma olarak yer alan TTNET, çok geniş bir kitleye yayılan tüketicilerine ulaşmak için farklı tanıtım kanalları kullanıyor. Hem uzun dönemli kurumsal tanıtımlar hem de dönemsel ürün ve hizmet reklamları için Google AdWords’ten faydalanan firma bu sayede gösterim sayısını artırmasının yanı sıra maliyet olarak da çok önemli avantajlar kazanıyor.

İş Yaklaşımı

Türkiye’nin iletişim alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayan TTNET, müşterilerinin hayatını kolaylaştırma vizyonu çerçevesinde yenilikçi bir anlayış ile çalışıyor. Henüz 6 yaşında, genç ve dinamik bir iletişim ve eğlence şirketi olarak teknoloji alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve uygulamaya geçiren firma, internet temelli olarak geliştirdiği ürünlerine ve katma değerli servislerine sürekli olarak yenilerini eklemeyi hedefliyor.

Önümüzdeki dönem için çalışmalarını fiber interneti Türkiye çapında yaygınlaştırmak ve kullanıcılarına daha hızlı bir internet altyapısı sunmak üzere yoğunlaştıran firma, bu alanda geliştirdiği yeni hizmetlerini internet reklamcılığının farklı kanallarını kullanarak tanıtıyor.

Arama motoru pazarlama ajansı Kubix ile birlikte yürüttüğü Google reklam kampanyalarda tanıtım araçlarını sadece anahtar kelimelere ve içeriğe göre değil, kullanılan cihazlara göre de farklılaştıran TTNET, masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazlar için ayrı stratejiler geliştirmenin yanı sıra değişik hedef kitlelere de özel mesajlar veriyor.

Google AdWords Başarı Öyküsü

TTNET’in Fibernet hizmetini hem geleneksel reklam mecralarında hem de internette tanıtmaya başlaması ile hizmetin internet tarafındaki bilinirliğini artırmak üzere firmanın arama motoru pazarlama ajansı Kubix tarafından bir Google reklam kampanyası hazırlandı. Kubix, Fibernet hizmeti için Google Görüntülü Reklam Ağı’nın kullanılmasının izlenme sayısı ve maliyetler açısından daha etkili olacağını öngördü.

Fibernet reklam filminin en yüksek izlenme oranına ulaşması amacı ile tasarlanan video gösterim bazlı Blast kampanyasında üç farklı video hazırlanarak her bir video için hedef gruplar belirlendi. Örneğin oyun oynayan ve bu nedenle hızlı ve kesintisiz internete ihtiyacı olan kitle için hazırlanan reklam filminin, hedef kitleye uygun olarak oyun kategorisindeki sitelerde gösterilmesi sağlandı.

Sonuç

Hedef kitleye uygun gösterim kanallarının kullanıldığı kampanyada Fibernet hizmetinin üç farklı videosu, 24 saat içinde toplam 11.710 farklı web sitesinde gösterildi.

Kampanya sonunda videoların sadece 24 saat içinde 242 bin kez izlendiği belirlendi.

Firma yetkilileri, aynı oranda erişimin sağlandığı TV reklamları ile kıyaslandığında Google reklamlarını kullanmanın dörtte bir oranında maliyet avantajı sağladığını belirtti.